Eseménynaptár

Földesi Karácsony Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Munkatervi emlékeztető – 2018-2019. tanév

 

Szeptember

dátum Esemény
1. Látogatás a Fővárosi Nagycirkuszban – kitűnő tanulók utazása Budapestre
3. Ünnepélyes tanévnyitó  
6. Szülői értekezlet az alapfokú művészeti iskolában tanulók szüleinek
06-20. Térítési és tandíjkérelmek beadása a művészeti iskola tagozataira
12-14. Őszi hulladékgyűjtés – AKSD Debrecen közreműködésével
17-20. Közlekedés hete – rendezvénysorozat a Püspökladányi Rendőrkapitányság együttműködésével
21. Pályaorientációs Nap –  tanítás nélküli munkanap külön program szerint
24.-26.. Szülői értekezletek tartása
26. Részvétel a  Benedek Elek Népmesemondó versenyen- Községi Könyvtár ,

Nép mese napja –  programok az alsó tagozat osztályaiban

28. Magyar Diáksport Napja –  Csatlakozás a MDSZ rendezvénysorozatához
30-ig Térítési és tandíjkedvezmény iránti kérelmek elbírálása az AMI tagozatain

 

Október

dátum Esemény
5. Október 6. Megemlékezés az aradi vértanukról, iskolagyűlés
   
16. Pályaválasztási fórum tartása – meghívott középiskolák képviselőivel 7-8. évfolyam számára
11.. Ismerkedés  Hajdú-Bihar megyével  – 4. évfolyam kirándulása Hortobágy-Debrecen útvonalon
13. Szombat tanítás nélküli munkanap
16. Pályaválasztási fórum tartása – meghívott középiskolák képviselőivel 7-8. évfolyam számára 7.-8. évf. osztályfőnökök
Pályaválasztási fórum tartása – meghívott középiskolák képviselőivel 7-8. évfolyam számára
17, 19. DADA program a hatodik évfolyam osztályfőnöki óráin  a Püspökladányi Rendőrfőkapitánysággal együttműködve
19. Október 23. Iskolai ünnepély rendezése
23. Október 23. Községi ünnepség
25. Őszi koncert az alsó tagozatos tanulók számára – az AMI zenetanárai közreműködésével
26. Ismerkedés a fővárossal – nyolcadik évfolyam tanulmányi kirándulása Budapestre
26. Világtakerékossági- nap  – programok az alsó tagozat osztályaiban
  „Szelet a vitorlába!”  pályaválasztási kiállítás megtekintése Debrecen nyolcadik évfolyamos tanulók részvételével
  Az őszi szünet 2018. október 29. – november 2. szünet előtti utolsó tanítási nap október 26. péntek, szünet utáni első tanítási nap: november 5. (hétfő)

                                                                                     

November

dátum Esemény
5-15. Karácsony Sándor Kupa I. fordulói
10. Tanítás nélküli nap-  Őszi belső szakmai továbbképzés – Jó gyakorlatok átadása
12-15. Nyílt napok az alsó tagozaton
28. 30. DADA program a hatodik évfolyam osztályfőnöki óráin  a Püspökladányi Rendőrfőkapitánysággal együttműködve
15-ig Arany János Tehetséggondozó Program pályázatok benyújtása Földes Önkormányzatának (8. évfolyam)
  Zrínyi Ilona matematikaverseny házi forduló
19.-22. Nyílt napok a felső tagozaton
3-30. 8. osztályosok részvétele a középiskolai nyílt napokon
  Szép Magyar Beszéd – verseny 5-8. évfolyamos tanulók számára
30. „Ne vásárolj semmit „ Nap  – az alsó tagozatos osztályok rendezvényei

 

December

dátum Esemény
1.  Első adventi gyertyagyújtás iskolagyűlés
3. Adventi készülődés – programok az alsó tagozat osztályaiban
7.,14., 18. Adventi gyertyagyújtás iskolagyűlés
6. Mikulás napi ünnepség – osztályközösségek szervezésében
15. Munkanap  –   Karácsonyi Forgatag
7. Jelentkezés központi írásbeli vizsgára (6. 8. évfolyam)
17. Karácsonyi ünnepi kiállítás  kezdete
  Karácsonyi ünnepség a 2. évfolyam szervezésében.
21. Karácsonyi hangverseny- Tanulmányokért díj átadása
22. Közös karácsonyvárás
  Az téli szünet 2018. december 27 -2019. Január  2. szünet előtti utolsó tanítási nap december 21. péntek, szünet utáni első tanítási nap: 2019. január  3. (csütörtök)

 

 Január

dátum Esemény
9-től NETFIT mérések indítása a felső tagozatban
10. Intézményünk névadójának születésnapja – iskolagyűlés
  Alapműveleti matematika verseny – felső tagozat
7-18. Karácsony Sándor labdarugó és kézilabda kupa II. fordulói
19. Központi írásbeli felvételi vizsga a 9. évfolyamra jelentkezőknek

(pótírásbeli január 26.)

22. A Magyar Kultúra Napja- osztályközösségek bemutatkoznak
25-ig. Félévi osztályzatok lezárása
25. Az első félév utolsó napja
28. Tanszaki hangverseny az AMI zenetagozatának részvételével
31. Félévi bizonyítványok osztása – az első tanítási órában

Február

dátum Esemény
1. Félévet értékelő értekezlet
4.-5. Félévi Szülői értekezletek
15. Alsó tagozatos farsang
11-22. Nyílt napok az AMI tagozatain
18. Továbbtanulási jelentkezési lapok kitöltése, továbbítása
26. Kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak napja – megemlékezés oszt.f. órák keretében

 

Március

dátum Esemény
  Helyi és megyei tanulmányi versenyek, vetélkedők
4.-13. Elégedettségi kérdőívezés az általános iskolai egységben
14. Megemlékezés 1848. március 15-ről – iskolai ünnepély
15. Megemlékezés 1848. március 15-ről –községi ünnepély
21-22. Továbbtanulási tanulói adatlapok módosításának lehetősége
18.-22. Fenntarthatósági témahét 
21. Víz világnapja – Kistérségi vetélkedő
18-29. Elégedettségi kérdőívezés  az AMI tagozatain
29. Jótékonysági Művészeti Gála az AMI szervezésében

 

Április

dátum Esemény
3.-6. HATÁRTALANUL! Pályázat megvalósítása Erdélyben a 7. évfolyam részvételével
1.-11. Karácsony Sándor kupa III. fordulói
11. József Attila  szavalóverseny az alsó tagozatos  tanulók számára
8-12. Földes Témahét   
16. Holokauszt áldozatainak napja – oszt.fői óra keretében
29.-30. Tanév végét előkészítő szülői értekezlet
26. NETFIT mérések befejezése
  Területi, megyei művészeti bemutatók az AMI részvételével
  Beíratás az általános iskolába a Kormányhivatal által meghatározott időben
  Csatlakozás a Nárcisz futóversenyhez
  Beíratás az AMI tagozataira a 2019-2020-as tanévre
30-ig Tanulószobai, szakköri igények felmérése a 2019/2020- as tanévre
  Tavaszi szünet: 2019. április  18-tól -2019. április 23.-ig   A szünet előtti utolsó tanítási nap 2019. április 17. szerda, a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24. szerda

 

Május

dátum Esemény
6.-10.. Az osztálykirándulások hete 1-7. évfolyam
10. Madarak-Fák Napja  – programok az alsó tagozat osztályaiban
20. Szülői Tanács ülése   – a tanév értékelése
22.. Idegennyelvi kompetenciamérés
24. DÖK Nap – tanítás nélküli nap a Diákönkormányzat szervezésében –  Gyermeknapi programok
  óvodások látogatása az első osztályokban
29. Matematika – szövegértés Kompetencia mérések 6-8. évfolyamokon
20.-31. 2018. május 21-június 1-ig úszásoktatás az 5. évfolyamon
   záróvizsgák a művészeti iskolában

 

Június

dátum Esemény
1. Jogorvoslatok középfokú beiskolázáshoz
4. Nemzeti Összetartozás Napja
5. Festő tagozat záró kiállítása
6. Zene tagozatos záró koncert
7. Egyéb tagozatok vizsgabemutatója
14. Utolsó tanítási nap  – Bolond ballagás
15. Ballagási ünnepség
19. Ünnepélyes tanévzáró
17-tól Napközi Erzsébet- tábor indítása
18-21 Néptánctábor