hatartalanul animalt

hatartalan

A Földesi Karácsony Sándor Általános Iskola és AMI 7. évfolyamos tanulói a „Határtalanul” pályázat keretében 2018.május 16-19-én négy feledhetetlen napot töltöttek Erdélyben. Felkeresték az erdélyi költők, írók emlékhelyeit, neves történelmi személyiségekhez kapcsolódó helyeket. Jártak Nagyszalontán, Csucsán, Marosvásárhelyen, Madéfalván, Gyimesbükkön, Segesváron, Szejkefürdőn, Farkaslakán, Parajdon, Marosvécsen, Kolozsváron. Testvértelepülésünk, Marossárpatak iskolájában találkoztak az ottani hetedikes tanulókkal és közös programon vettek rész velük.

Csoportkép a Gyimesben

7. évfolyamos tanulóink 2017. május 18-20. között jártak Erdélyben a Határtalanul! program keretében. Az út során Ady Endre költőnkhöz kapcsolódóan jártak Nagyváradon, Csucsán, megtekintették Kolozsváron Mátyás király szülőházát. Marosvécsen tisztelegtek Wass Albert emléke előtt, Farkaslakán Tamási Áronra emlékeztek. Megismerkedtek a marossárpataki iskola 7. évfolyamos tanulóival.

.