Eredményeink

 

 

Versenyeredmények a 2017/20018-as tanévben

 

Festő tanszak

Közlekedj biztonságosan! Generali „Szimba” országos rajzpályázatán, Budapesten Daróczi Boglárka díjazott lett és 25 000 FT-os vásárlási utalványt nyert.

A Népmese Napja tiszteletére hirdetett meg rajzpályázatot Földes Községi Könyvtára, ahol az alábbi tanulók lettek díjazottak:

1-2.osztály:

3. helyezett: Kemecsei- Tóth Fanni és Tóth Hanna

Különdíjas: Szilágyi Mónika

3-4.osztály:

1.helyezett: Szőllősi Réka

2.helyezett: Lázár Hanna Marianna

Felső tagozatos tanulók között:

1.helyezett Kiss Dzsenifer

2.helyezett: Veress Otília Petra és Biczó Nikolett

3.helyezett: Kovács Gréta és Szőke Noémi

Különdíjas: Gyöngyösi Péter, Szívós Laura, és Balogh Gréta.

A Népmese Napja tiszteletére hirdetett meg rajzpályázatot a Karácsony Sándor Közösségi Ház, ahol az alábbi tanulók lettek díjazottak:

Pércsi Lara, Szép Noémi, Szűcs Dóra, Kónya Orsolya, Kordás Anna, Szabó Natália Ramóna, Kovács Anna Sára, Szörnyi Gabriella, Veres Otília Petra.

A Debreceni Művelődési Központ Tímárház- Kézművesek Háza „Mesés hagyományaink” címmel hirdetett meg rajzpályázatot Debrecenben.

Intézményünkből 3 tanuló 1. helyezést ért el: Kordás Attila, Körtvélyesi Kata és Kónya Orsolya.

A Wesling Hungary Kft. által meghirdetett „Peti és Petra közöttünk „országos környezetvédelmi rajzpályázaton, Budapesten az alábbi tanulók részesültek különdíjban : Gerzsényi Zsolt, Madarász Emese és Szívós Laura.

A Földművelésügyi Minisztérium Környezet megőrzési Főosztálya által kiírt Európai Mobilitási Hét országos rajzpályázaton Kordás Attila különdíjas lett és 10 000 Ft értékben könyvutalványt nyert.

Daróczi Boglárkát a pályázat fődíjasaként kiemelkedő alkotásáért szintén díjazásban részesítették. Nyereményét, egy kerékpárt Budapesten vehette át.

 

Zene tagozat

Az alábbi tanulók részt vettek a Vi-Va Zene-és Mozgásművészeti Alapítvány által rendezett nemzetközi online zongoraversenyen, ahol a következő eredmények születtek:

Tóth Levente  arany minősítés, Abszolút  díj (a mezőnyben csak ketten kapták meg, ez a legmagasabb elismerés)

Bogár Boldizsár Tamás ezüst  minősítés

Bíró István Boldizsár ezüst   minősítés

Lázár Hanna Marianna bronz  minősítés 

Makula Attila Achilles bronz   minősítés

Szabó István Nándor bronz   minősítés

 

Tóth Levente 2017. november 29-én a Tehetség Gála 2017 hangversenyen is szerepelt, amelyet a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnáziumban rendeztek.

 

Magyar nyelv és irodalom

A Simonyi helyesírási verseny intézményi fordulójáról a következő tanulók jutottak tovább verseny feladatlapjuk alapján:

5. évfolyam- Szőnyi Lili 5.a

6. évfolyam– Tóth Levente 6.b

7. évfolyam– Biczó Nikolett 7.a

8. évfolyam– Ványi Júlia 8.b

 

A Roma mesemondó versenyen az alábbi tanulóink lettek díjazottak:

Bíró Lilien 2.a, Szabó– Rafael Amanda 2.a

Makula Tünde 8.a osztályos tanulók.

 

A Püspökladányban megrendezett szövegértési versenyen az alábbi tanulóink vettek részt:

5. évfolyam– Kordás Anna és Kovács Lara

6. évfolyam- Balázsi Panna és Bene Alexa

 

2018. január 4-én a Kazinczy szépkiejtési verseny iskolai fordulóján a következő eredmények születtek:

5-6. évfolyam:
1. Kovács Lara 5.a (intézményünket a területi versenyen is képviselte)

2. Tóth Levente 6.b

3. Balogh Zsanett 5.b

               

7-8. évfolyam:

1. Biczó Nikolett 7.a (intézményünket a területi versenyen is képviselte)

2. Nagy Ágnes, Széll Kinga 7.b

3. Szabó Kinga 7.b

 

A 2018. március 1-én a debreceni Megyeházán tartott ünnepségen Pajna Zoltán elnöktől (megyei önkormányzat) vehették át értékes jutalmukat a Hajdú– Bihar megyei Klímastratégiai pályázat díjazottjai.

Intézményünkből a következő diákok vettek részt a pályázatban:

5. a osztály: Kordás Anna, Szabó Natália Ramóna

6. a osztály: Bene Alexa, Ispány Dóra, Szöllősi Kincső

6. b osztály: Koncz Zalán, Tóth Levente

8. b osztály: Szörnyi Gabriella

 

A Simonyi helyesírási verseny megyei fordulóján Szőnyi Lili 5. a osztályos tanuló képviselte iskolánkat.

 

 

Történelem

 

A 7-8. évfolyamos tanulók országos történelem tanulmányi versenyének 2018. február 8-án megrendezett megyei fordulójába Szabó Kinga 7.b osztályos és Jenei Balázs 8. a osztályos tanulók jutottak be az iskolai fordulót követően.

 

A Debreceni Hunyadi János Általános Iskola által 2018. február 26-án megrendezett „A Hunyadiak nyomában” elnevezésű, 5-6. évfolyamosok számára szervezett megyei történelmi műveltségi vetélkedőn iskolánk csapata az 5. helyen végzett.

A csapat tagjai: Nagy Imre, Tóth Zsombor 5. b osztályos, Koncz Zalán, Tóth Levente 6. b osztályos tanulók.

 

 

Matematika

 

A Derecskén megrendezett Bolyai matematika csapatversenyen az alábbi tanulóink vettek részt:

4. a osztály- Albert Dominika, Bíró István Gergő, Körtvélyesi Kata, Tóth András Kornél

4. b osztály- Bartha Panna, Kordás Anita, Jenei Lilla, Fórián Andrea

 

Zrínyi Ilona matematika verseny házi fordulójának eredményei:

5. évfolyam

1. Volánszki Bence 66 pont

2. Kordás Anna 59 pont

3. Kecskeméti Lívia  58 pont

4. Jenei Gábor

5. Mészáros Réka

6. Szőllősi Zsófia

7. Gyöngyösi Péter

8. Balogh Rajmund

9. Szabó Tamás

10. Balogh Zsanett

11. Kiss Lajos

12. Nagy Imre

13. Tóth Zsombor

 

6. évfolyam

1. Gerzsényi Zsolt 66 pont

2. Tóth Levente 60 pont

3. Koncz Zalán   43 pont

 

7. évfolyam

1. Szabó Kinga 72 pont

2. Nagy Ágnes 69 pont

3. Biczó Nikolett 66 pont

 

8. osztály

1. Sótonyi Krisztián 67 pont

2. Balogh Petra 60 pont

3. Szilágyi Réka 60 pont

 

Az alapműveleti vetélkedő házi fordulójának eredményei

4. évfolyam

1. Albert Dominika 23 pont

2. Makula Kiara 23 pont

3. Kordás Anita  21 pont

 

5. évfolyam

1. Volánszki Bence 25 pont

2. Kordás Anna 25 pont

3. Bene Zoltán, Nyírő Levente 25 pont

 

6. évfolyam

1. Tóth Levente 28 pont

2. Koncz Zalán 27 pont

3. Gerzsényi Zsolt 22 pont

 

7. évfolyam

1. Nagy Ágnes 25 pont

2. Szabó Kinga 23 pont

2. Fórián Viktória16 pont

 

8. évfolyam

1. Szilágyi Réka 28 pont

2. Balogh Petra 28 pont

3. Hegyes Dzsenifer 26 pont

 

Kémia

Hevesy kémiaverseny házi fordulójának eredményei:

7. évfolyam

1. Nagy Ágnes 51 pont

2. Jenei Péter 46 pont

3. Kemecsei Anna     41 pont

4. Fórián Viktória 36 pont

8. évfolyam

1. Jenei Balázs 35 pont

2. Takács Lajos 21 pont

3. Hegyes Dzsenifer 15 pont

 

Birkózás

Intézményünket a novemberben megrendezett területi birkózóversenyen képviselték a lány és fiú birkózó csapataink. A lányok 2. helyezést értek el és tovább jutottak, a fiúk 3. helyezettek lettek. 

 

Levelezős versenyek:

A TITOK Arany János versenyen az alábbi tanulók vettek részt:

Kovács Lara, K ordás Anna, Kecskeméti Lívia, Tóth Zsombor, Kovács Anna Sára

Országos döntőbe jutott: Kordás Anna 5.a

 

A Bendegúz Tudáspróba – levelező verseny I. félévi értékelése alapján Arany minősítés ért el: Kovács Lara, Szabó Bence 5.a osztályos tanulók